Schrijven als ambacht

De kracht van de verbeelding

Schrijven is niet alleen intuïtie gebruiken en talent uitbreiden maar het is ook kunst. Het gaat dan over de kunst van het schrijven. Tegelijkertijd is het een ambacht, want voor het uitoefenen van een vak als taalkunstenaar heb je nu eenmaal vaardigheden nodig.

Jan Moen is in de huid gekropen van een interviewer en hij heeft met de volgende vijftien schrijvers uitvoerig gesproken: Nicolien Mizee, Kees van Beijnum, Jan Brokken, Nelleke Noordervliet, Martin Michael Driessen, Thomas Verbogt, Mensje van Keulen, Wanda Reisel, Roos van Rijswijk, Alexander Münninghoff, Kristien Hemmerechts, Herman Koch, Jaap Robben, Lieve Joris en Sanneke van Hassel. Al eerder heeft hij, in 2003, een ontmoeting gehad met Han Voskuil

Een prachtig stel schrijvers dus!

Hoe ziet de gereedschapskist van de schrijver eruit of wat zijn de karakteristieken van zijn ambacht? Moen hoorde technieken en patronen van de werkwijze langskomen waarmee de schrijvers de beheersing over hun vak proberen te krijgen. Het gaat daarbij om het schrijfproces, de kracht van de verbeelding, de uitdieping van personages, de verhaallijn, de dialogen en het ritme in het verhaal.

Lees een aantal pagina’s …

Schrijven als ambacht
Auteur: Moen, Jan | ISBN/EAN: 9789460001123
Paperback | 219 pagina’s | Uitgeverij MultiLibris
Illustraties: J | Afmetingen(mm): 135 x 210

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Miek Pot

Al jong heeft Miek Pot (1960) een diep besef van de leegte en zinloosheid in haar bestaan. Terwijl ze intens...

Emigratie naar Curaçao

Een ervaring rijker Een waargebeurd verhaal over het jaar voorafgaand aan een emigratie en over het eerste...

Vrij-moedig spreker

Boek bij het afscheid van het werkzame leven binnen het domein ergotherapie

Hoera, ik heb een nieuwe baan

Proficiat! Jij hebt een nieuwe baan Dit boek is speciaal voor jou geschreven. Het bevat alle praktische...

Het lijnen voorbij

Afslanken 2.0 Kun je lichter worden zonder te lijnen? Jazeker! Het gaat dan niet om calorieën tellen, maar...

Business Spiritualiteit

Een vernieuwingsmodel voor organisaties in een crisis Dit boek van Paul de Blot is geschreven als...

De 7 uitdagingen … een praktisch handboek

De zeven uitdagingen in het onderwijs aan cognitief getalenteerde kinderen Tijl Koenderink (*1981) heeft als...

Actief executief

Toolbox voor het remediëren van executieve functies voor jongeren in het voortgezet onderwijs Dit boek is...

Care First

Geld dienstbaar maken aan welzijn van de mens en aarde Geld is er voor ons allemaal. Het geld is er voor de...

Het Waarderend Oog

Appreciative Inquiry gaat over het delen van verhalen, het durven dromen en die dromen dan serieus nemen. Het Waarderend Oog is een boek waarin de passie voor AI doorklinkt.

Schrijven als ambacht

door | dec 7, 2019 | NIEUW, Producties, Uitgeverij MultiLibris

Categorieën

Archief