Schrijven als ambacht

De kracht van de verbeelding

Schrijven is niet alleen intuïtie gebruiken en talent uitbreiden maar het is ook kunst. Het gaat dan over de kunst van het schrijven. Tegelijkertijd is het een ambacht, want voor het uitoefenen van een vak als taalkunstenaar heb je nu eenmaal vaardigheden nodig.

Jan Moen is in de huid gekropen van een interviewer en hij heeft met de volgende vijftien schrijvers uitvoerig gesproken: Nicolien Mizee, Kees van Beijnum, Jan Brokken, Nelleke Noordervliet, Martin Michael Driessen, Thomas Verbogt, Mensje van Keulen, Wanda Reisel, Roos van Rijswijk, Alexander Münninghoff, Kristien Hemmerechts, Herman Koch, Jaap Robben, Lieve Joris en Sanneke van Hassel. Al eerder heeft hij, in 2003, een ontmoeting gehad met Han Voskuil

Een prachtig stel schrijvers dus!

Hoe ziet de gereedschapskist van de schrijver eruit of wat zijn de karakteristieken van zijn ambacht? Moen hoorde technieken en patronen van de werkwijze langskomen waarmee de schrijvers de beheersing over hun vak proberen te krijgen. Het gaat daarbij om het schrijfproces, de kracht van de verbeelding, de uitdieping van personages, de verhaallijn, de dialogen en het ritme in het verhaal.

Lees een aantal pagina’s …

Schrijven als ambacht
Auteur: Moen, Jan | ISBN/EAN: 9789460001123
Paperback | 219 pagina’s | Uitgeverij MultiLibris
Illustraties: J | Afmetingen(mm): 135 x 210

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Dankbaarheid

De spirituele kracht van het zakendoen Paul de Blot vertelt uit eigen ervaring over de belangrijke waarde...

Vigilia

‘In onze jonge jaren viel mijn wereld uit elkaar. Sindsdien zoek ik de brokstukken.’ Vigilia is een...

Die kant op!

In gesprek met inspirerende leiders over hun bronnen en aanpak Kraanvogels staan symbool voor...

Mijn stille kloosterleven

Twaalf jaar als kluisenaarsnon Wat gebeurt er met een moderne vrouw die ervoor kiest om als een...

Parels van verdriet

Een verwerking van een ingrijpende gebeurtenis heeft het gezin van der Ven gezet tot een groot aantal schilderijen, beelden en gedichten.

Paula Sprenkels-Bontje

Paula Sprenkels-Bontje (1966) is werkzaam als coach vanuit haar praktijk Eigenwijs Counseling. Zij woont in...

Minder moeten meer flow

Ontdek opnieuw de magie uit je kinderjaren De mogelijkheid om de sprong te maken naar een hoger...

Help! Een nieuwe medewerker

Hoe zorg je als manager dat nieuwe medewerkers zich thuis voelen en zo snel mogelijk productief bijdragen?...

Trisagion

Trisagion is Grieks voor drie maal (tris) heilig (hagios). De Trisagion is een van de oudste hymnes uit het...

The Awakening of the Soulful Leaders

The Awakening of the Soulful Leaders delivers a message of hope of a better world. Jaap Geerlof, a former...

Schrijven als ambacht

door | dec 7, 2019 | NIEUW, Producties, Uitgeverij MultiLibris

Categorieën

Archief