Griekenland en Turkije

Met een Turkse koffie op een Grieks terras

In 2010 schreef een recensent na verschijning van de reisbundel ‘Vlag wappert, we gaan!’ dat ‘gezien zijn schrijftalent, scherpe observaties, passende ironie en compositorische ambitie, Louwerse met een langere adem zeker volledig moet kunnen slagen, zelfs de verwende reisverhalenlezer moet kunnen verrassen!’

Vier jaar later moeten we concluderen dat Roland Louwerse zijn belofte meer dan waar maakt. Na en tijdens het schrijven van twee zeer succesvolle onderwijsboeken, zette hij zich aan een monumentaal werk: het schrijven van een cultuurhistorische geschiedenis van Griekenland en Turkije.

Het doel van het boek is meer dan alleen de lezer informeren en amuseren. Het wil de lezer ook doordringen van het feit dat Griekenland en Turkije als broer en zus met elkaar verbonden zijn, al het onderlinge gekibbel ten spijt.

Griekenland & Turkije APWat het boek een typisch Louwerse boek maakt, is de vlotte stijl en de combinatie van cultuurhistorische data vermengd met persoonlijke ervaringen en anekdotes. Zoals een classicus en docent klassieke talen betaamt, jongleert hij vakkundig met de soms weerbarstige stof en toont hij zich een meester in het aanschouwelijk maken van taferelen van soms duizenden jaren geleden.
Het enthousiasme waarmee Louwerse de lezer laat delen in zijn ervaringen, nodigt uit tot verdere lectuur en wellicht tot het boeken van een reis naar de Middellandse Zee om deze landen zelf met een bezoek te vereren.

Lees hier een aantal pagina’s

Griekenland & Turkije
Auteur: Louwerse, Roland | ISBN/EAN: 9789460000058
Paperback | 455 pagina’s | Uitgeverij MultiLibris
Illustraties: J | Afmetingen(mm): 135 x 210

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Ik heb plezier

Hoe ik mijn weg vond in het bedrijfsleven Autobiografie van Paul de Blot In dit boek beschrijft de auteur...

Thuiskomen

Contemplaties van Miek Pot De contemplatie is de Westerse mystieke weg die tot een innerlijk weten leidt en...

Dicht Bij Vrij

  Ik blaas het kaarsje uitOm wat wasTe sparen Paula Sprenkels-Bontje Zie hier, na ‘Dicht Bij Mij’,...

Vigilia

‘In onze jonge jaren viel mijn wereld uit elkaar. Sindsdien zoek ik de brokstukken.’ Vigilia is een...

FLOW en de kunst van het zakendoen

FLOW kan kortweg omschreven worden als: ‘de optimale staat van ervaring’.

Hoera, ik heb een nieuwe baan

Proficiat! Jij hebt een nieuwe baan Dit boek is speciaal voor jou geschreven. Het bevat alle praktische...

Doorkruist land

De contemplatieve weg Miek Pot bracht twaalf jaar door in een kluizenaarsklooster. Na haar uittreden draagt...

De 7 uitdagingen … een praktisch handboek

De zeven uitdagingen in het onderwijs aan cognitief getalenteerde kinderen Tijl Koenderink (*1981) heeft als...

Swarm Organisation

The vital next step in organisation development Do you want to make your organisation - More adaptive,...

Stil verwonderen

Een vleugje ogenblik In dit boekje staat een verzameling haiku’s. Een haiku raakt iets aan zonder het vast...

Griekenland en Turkije

door | mei 24, 2014 | Producties, Uitgeverij MultiLibris

Categorieën

Archief