Griekenland en Turkije

Met een Turkse koffie op een Grieks terras

In 2010 schreef een recensent na verschijning van de reisbundel ‘Vlag wappert, we gaan!’ dat ‘gezien zijn schrijftalent, scherpe observaties, passende ironie en compositorische ambitie, Louwerse met een langere adem zeker volledig moet kunnen slagen, zelfs de verwende reisverhalenlezer moet kunnen verrassen!’

Vier jaar later moeten we concluderen dat Roland Louwerse zijn belofte meer dan waar maakt. Na en tijdens het schrijven van twee zeer succesvolle onderwijsboeken, zette hij zich aan een monumentaal werk: het schrijven van een cultuurhistorische geschiedenis van Griekenland en Turkije.

Het doel van het boek is meer dan alleen de lezer informeren en amuseren. Het wil de lezer ook doordringen van het feit dat Griekenland en Turkije als broer en zus met elkaar verbonden zijn, al het onderlinge gekibbel ten spijt.

Griekenland & Turkije APWat het boek een typisch Louwerse boek maakt, is de vlotte stijl en de combinatie van cultuurhistorische data vermengd met persoonlijke ervaringen en anekdotes. Zoals een classicus en docent klassieke talen betaamt, jongleert hij vakkundig met de soms weerbarstige stof en toont hij zich een meester in het aanschouwelijk maken van taferelen van soms duizenden jaren geleden.
Het enthousiasme waarmee Louwerse de lezer laat delen in zijn ervaringen, nodigt uit tot verdere lectuur en wellicht tot het boeken van een reis naar de Middellandse Zee om deze landen zelf met een bezoek te vereren.

Lees hier een aantal pagina’s

Griekenland & Turkije
Auteur: Louwerse, Roland | ISBN/EAN: 9789460000058
Paperback | 455 pagina’s | Uitgeverij MultiLibris
Illustraties: J | Afmetingen(mm): 135 x 210

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Hoera, ik heb een nieuwe baan

Proficiat! Jij hebt een nieuwe baan Dit boek is speciaal voor jou geschreven. Het bevat alle praktische...

Mindfuck Medicijn

Vol verwachting Over gezondheid, met illusie in de hoofdrol ‘Vol verwachting klopt ons hart.’ En dat is niet...

Pilaar van mijn leven

De Spaanse Maria is naar de Dominicaanse Republiek gereisd, waar ze de as van haar overleden man Eduardo wil uitstrooien.

De Weg van de Samoerai & Paradox

De Weg van de Samoerai, de negen principes vanpersoonlijke effectiviteit en Paradox, de weg van de...

Help! Een nieuwe medewerker

Hoe zorg je als manager dat nieuwe medewerkers zich thuis voelen en zo snel mogelijk productief bijdragen?...

Vigilia

‘In onze jonge jaren viel mijn wereld uit elkaar. Sindsdien zoek ik de brokstukken.’ Vigilia is een...

Zomerzorg

Geschiedenis van een boerderij Het eerste waar mijn oog op viel, was een bord in de vroegere moestuin. Daar...

Parels van verdriet

Een verwerking van een ingrijpende gebeurtenis heeft het gezin van der Ven gezet tot een groot aantal schilderijen, beelden en gedichten.

Parthenope

‘Parthenope’ is een verhalend gedicht, dat zich af speelt in de hoofdstad van de Mezzogiorno. Aan de voet...

Beweging in de liefde

Verdieping en verrijking van de relatie Beweging in de Liefde biedt een fascinerende ontdekkingsreis voor...

Griekenland en Turkije

door | mei 24, 2014 | Producties, Uitgeverij MultiLibris

Categorieën

Archief