Door de bomen het bos zien

Ontdek de eenvoud onder de complexiteit
in relaties en organisaties

Door de bomen het bos zien

In Kun je een rups leren vliegen? ging Jan Bommerez al in op het fundamentele verschil tussen verandermanagement en transformationeel leiderschap.

In Door de bomen het bos zien gaat hij nog een stap verder. Transformatie kun je niet leiden. Het is een zelforganiserend proces. Leiders kunnen alleen maar een ecosysteem bewerkstelligen, waarin transformatie spontaan plaatsvindt. Ze dienen daarom de natuur te bestuderen en de principes die erin werkzaam zijn.
Moderne, succesvolle organisaties zoals Shell en Toyota zijn daarmee bezig. Leiders zoals Herman Wijffels zijn erdoor geïnspireerd.

Door de bomen het bos zien kijkt breder dan alleen maar naar organisaties. Ook in het dagelijkse leven staan we altijd in relaties (gezin, buurt) en dat zijn ook ecosystemen.

Het boek verschaft vele verrassend nieuwe inzichten en geeft ook concrete wegen aan om te bewandelen en om ‘te kijken, te zien en inzicht te krijgen in wat hij of zij eerder nog niet zag’.

Door de bomen het bos zien
Auteur: Bommerez, Jan | ISBN/EAN: 9789460001963
Ingenaaid Boek | 327 pagina’s | Uitgeverij MultiLibris 
Illustraties: J | Afmetingen(mm): 155 x 230

0 reacties

Kun je een rups leren vliegen?

Over de noodzakelijke kwantumsprong van veranderingsmanagement naar transformationeel leiderschap Kun je een...

Het Waarderend Oog

Appreciative Inquiry gaat over het delen van verhalen, het durven dromen en die dromen dan serieus nemen. Het Waarderend Oog is een boek waarin de passie voor AI doorklinkt.

Schrijven als ambacht

De kracht van de verbeelding Schrijven is niet alleen intuïtie gebruiken en talent uitbreiden maar het is...

Mystiek van het zakendoen

Op zoek naar de spirituele krachtvan organisaties Dee Hock, de oprichter van de bekende Visa Card Company...

Die kant op!

In gesprek met inspirerende leiders over hun bronnen en aanpak Kraanvogels staan symbool voor...

Dicht Bij Vrij

  Ik blaas het kaarsje uitOm wat wasTe sparen Paula Sprenkels-Bontje Zie hier, na ‘Dicht Bij Mij’,...

Eanna

‘Eanna’ betekent ‘Huis van de hemel’. Het is in Mesopotamië de naam van de tempel van de godin Isjtar, in de...

Parthenope

‘Parthenope’ is een verhalend gedicht, dat zich af speelt in de hoofdstad van de Mezzogiorno. Aan de voet...

Help! Een nieuwe medewerker

Hoe zorg je als manager dat nieuwe medewerkers zich thuis voelen en zo snel mogelijk productief bijdragen?...

Ik heb plezier

Hoe ik mijn weg vond in het bedrijfsleven Autobiografie van Paul de Blot In dit boek beschrijft de auteur...

Door de bomen het bos zien

door | mrt 19, 2017 | NIEUW, Producties, Uitgeverij MultiLibris

Categorieën

Archief