Leven met intensiteit

Leven met intensiteit

Wat als iemand ‘te veel’ is voor zijn of haar omgeving of zichzelf? Te slim, te beweeglijk, te emotioneel, zich te veel laat meeslepen door wat hij ziet of hoort, en/of een overactieve verbeelding heeft? Dat kan belastend zijn en tot frustraties of zelfs (psycho)neuroses leiden.

De hoofdstukken in dit boek laten aan de hand van de theorie van positieve desintegratie van Kazimierz Dabrowski zien dat dit uitingen van een bijzondere aanleg en begaafdheid kunnen zijn. De auteurs leren ouders, verzorgers, leraren en andere professionals om deze signalen te herkennen en hierop hun begeleiding af te stemmen om individuen met deze en andere talenten te helpen hun potentieel te ontplooien.

Dabrowski’s concepten van de hyperprikkelbaarheden en positieve desintegratie zijn behulpzaam bij het begrijpen van de gedragingen van sommige begaafde kinderen en volwassenen die anders onverklaarbaar zouden schijnen.

Steven I. Pfeiffer, Ph.D., ABPP hoogleraar en directeur klinische training, Florida State University

Een gedetailleerd en waardevol perspectief op intensiteit in alle levensstadia. De hoofdstukken over de adolescentie zouden verplicht leesvoer voor ouders, leraren en counselors moeten zijn.
Prof. dr. Miraca U.M. Gross, directeur, Gifted education research, resources and information centre (gerric), Universiteit van New South Wales, Sydney, Australië

Leven met intensiteit
Auteur: Daniels, Susan en Piechowski, Michael M.
ISBN/EAN: 9789081916769 (paperback) 9789081916776 (gebonden)
425 pagina’s | Novilo | Illustraties: J | Afmetingen(mm): 150 x 230

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Door de bomen het bos zien

Ontdek de eenvoud onder de complexiteit in relaties en organisaties In Kun je een rups leren vliegen? ging...

Wegwijzers

Innerlijke gidsen van het spirituele leiderschap Leiderschap kan niet enkel worden verworven door kennis en...

Kind aan het stuur

Executieve functies; het ontwikkelen van zelfsturing Executieve functies zorgen voor sturing en controle van...

Kun je een rups leren vliegen?

Over de noodzakelijke kwantumsprong van veranderingsmanagement naar transformationeel leiderschap Kun je een...

Dicht Bij Vrij

  Ik blaas het kaarsje uitOm wat wasTe sparen Paula Sprenkels-Bontje Zie hier, na ‘Dicht Bij Mij’,...

Talentbeleid en Klassen-management in de praktijk

Handboek voor het vormgeven van talentbeleid op de basisschool Als leerkracht, talentbegeleider, IB-er of...

FLOW en de kunst van het zakendoen

FLOW kan kortweg omschreven worden als: ‘de optimale staat van ervaring’.

Beweging in de liefde

Verdieping en verrijking van de relatie Beweging in de Liefde biedt een fascinerende ontdekkingsreis voor...

Vigilia

‘In onze jonge jaren viel mijn wereld uit elkaar. Sindsdien zoek ik de brokstukken.’ Vigilia is een...

Mindfuck Medicijn

Vol verwachting Over gezondheid, met illusie in de hoofdrol ‘Vol verwachting klopt ons hart.’ En dat is niet...

Leven met intensiteit

door | nov 21, 2019 | NIEUW, Novilo, Producties

Categorieën

Archief