Leven met intensiteit

Leven met intensiteit

Wat als iemand ‘te veel’ is voor zijn of haar omgeving of zichzelf? Te slim, te beweeglijk, te emotioneel, zich te veel laat meeslepen door wat hij ziet of hoort, en/of een overactieve verbeelding heeft? Dat kan belastend zijn en tot frustraties of zelfs (psycho)neuroses leiden.

De hoofdstukken in dit boek laten aan de hand van de theorie van positieve desintegratie van Kazimierz Dabrowski zien dat dit uitingen van een bijzondere aanleg en begaafdheid kunnen zijn. De auteurs leren ouders, verzorgers, leraren en andere professionals om deze signalen te herkennen en hierop hun begeleiding af te stemmen om individuen met deze en andere talenten te helpen hun potentieel te ontplooien.

Dabrowski’s concepten van de hyperprikkelbaarheden en positieve desintegratie zijn behulpzaam bij het begrijpen van de gedragingen van sommige begaafde kinderen en volwassenen die anders onverklaarbaar zouden schijnen.

Steven I. Pfeiffer, Ph.D., ABPP hoogleraar en directeur klinische training, Florida State University

Een gedetailleerd en waardevol perspectief op intensiteit in alle levensstadia. De hoofdstukken over de adolescentie zouden verplicht leesvoer voor ouders, leraren en counselors moeten zijn.
Prof. dr. Miraca U.M. Gross, directeur, Gifted education research, resources and information centre (gerric), Universiteit van New South Wales, Sydney, Australië

Leven met intensiteit
Auteur: Daniels, Susan en Piechowski, Michael M.
ISBN/EAN: 9789081916769 (paperback) 9789081916776 (gebonden)
425 pagina’s | Novilo | Illustraties: J | Afmetingen(mm): 150 x 230

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Miek Pot

Al jong heeft Miek Pot (1960) een diep besef van de leegte en zinloosheid in haar bestaan. Terwijl ze intens...

Doorkruist land

De contemplatieve weg Miek Pot bracht twaalf jaar door in een kluizenaarsklooster. Na haar uittreden draagt...

Die kant op!

In gesprek met inspirerende leiders over hun bronnen en aanpak Kraanvogels staan symbool voor...

On Becoming a Transformative Leader

Leading in a Complexifying World Transformative leadership can only be actualized in active participation...

Griekenland en Turkije

Met een Turkse koffie op een Grieks terras In 2010 schreef een recensent na verschijning van de reisbundel...

De Groeislinger

Integraal sturen in organisaties Onze sterkste mentale kracht is de intuïtie. Velen hebben echter niet...

Sustainocratie

De nieuwe democratie waarin alleen de mens centraal staat Vraagt u zichzelf wel eens af of de dagelijkse...

Actief executief

Toolbox voor het remediëren van executieve functies voor jongeren in het voortgezet onderwijs Dit boek is...

Parels van verdriet

Een verwerking van een ingrijpende gebeurtenis heeft het gezin van der Ven gezet tot een groot aantal schilderijen, beelden en gedichten.

Wat doet ie dan?

'Wat doet ie dan' is gebaseerd op de meest gestelde vragen van puppy-eigenaren over de opvoeding van een...

Leven met intensiteit

door | nov 21, 2019 | NIEUW, Novilo, Producties

Categorieën

Archief